Pôžička od SLSP

Pôžička od SLSP

Na novú kuchynskú linku, na auto, na zvýšené náklady na štúdium počas vysokej školy aj na čokoľvek iné, presne na to sa hodí pôžička od SLSP. Najväčšia banka u nás má vo svojej ponuke okrem klasického spotrebného úveru aj možnosť povoleného prečerpania či špeciálnu Štedrú kreditnú kartu. Požičať si môžete aj na refinancovanie úverov.

Povolené prečerpanie

Najjednoduchším a najdostupnejším úverom od SLSP je povolené prečerpanie. Finančné prostriedky máte v tomto prípade k dispozícii 24 hodín denne na účte.

Je samozrejme len na vás, kedy a koľko z nich využijete, táto flexibilita je jednou z najväčších výhod povoleného prečerpania. Zriadenie aj navýšenie môže prebiehať cez internetové bankovníctvo, ak už máte v SLSP účet. Poskytnutie je bez akéhokoľvek vstupného poplatku, rovnako tak aj vedenie. Nič neplatíte ani za predčasné splatenie „mínusu“.

Čo sa týka dôležitých parametrov a výhod, patria sem najmä:

  • minimálna výška povoleného prečerpania je 50 €, maximálna až 5 000 €, pričom schválený limit závisí štandardne od obratov na vašom bežnom účte
  • výška úrokovej sadzby je 19,9 % p.a. a hoci ide v porovnaní s inými úvermi o vyšší úrok, jeho výhodou je, že ho platíte iba z čerpanej sumy, nie viac
  • veľkým plusom je celková flexibilita, je len na vás, koľko budete čerpať a kedy sumu vrátite, nie ste viazaní v princípe žiadnym časovým obdobím
  • tento úver je ideálny ako železná rezerva, ak ho nebudete čerpať vôbec, nemusíte sa báť žiadnych úrokov, no peniaze máte okamžite k dispozícii

Štedrá karta

Ďalšou pôžičkou, ktorú SLSP ponúka, je Štedrá karta. Ide o kreditnú kartu Visa Classic, ktorá je embosovaná a je možné ňou platiť aj bezkontaktne. Kartu môžete použiť na nákup, výber z bankomatu, rezerváciu hotelov a leteniek či platbu v eshope.

Podobne, ako pri platobnej karte, aj tu platí, že až do 50 € vybavíte platbu bez zadávania limitu. Úverový rámec na Štedrej karte je od 300 do 3 000 €, aj tu veľa závisí od predošlej finančnej histórii a vášho príjmu. Mesačný poplatok za vedenie karty je 0,5 až 2 € podľa výšky úverového rámca, prvých 50 dní je ale bezúročné obdobie.

Ak počas mesiaca zaplatíte kartou nákupy za aspoň 200 €, získate odmenu vo výške pol percenta z každého takéhoto nákupu. Tovar, ktorý zakúpite cez kartu, je prvých 10 dní automaticky poistený. Deň splácania a výšku splátky si určíte sami., musia však byť aspoň vo výške minimálnej splátky a najneskôr v 20. kalendárny deň v mesiaci.

Moderná pôžička na čokoľvek aj na auto

Zrejme najviac využívaným úverovým produktom v SLSP je tzv. Moderná pôžička. Ide o spotrebný úver, s ktorým môžete prefinancovať naozaj čokoľvek. Banka tento produkt navyše spája aj s financovaním nákupu vozidla, ktoré je vopred overené.

Tu sú najdôležitejšie parametre, vlastnosti a výhody pôžičky:

Úverový limit: Požičať sa dá od 300 až do 35 000 €, záleží to najmä na tom, ako vašu bonitu zhodnotí samotná banka. V tomto prípade treba dať do popredia buď výšku príjmu, ktorú budete dokladovať, alebo obraty na účte, ak ho máte v banke otvorený už dlhší čas. V mesačnej splátke úveru býva potom zahrnuté aj poistenie jeho splácania.

Doba splatnosti: Ak ide o dobu splácania, úver môžete splácať od 1 do 8 rokov, čo je štandardná doba pri spotrebných úveroch aj v konkurenčných bankách. Plusom je, že táto doba nemusí byť konečná. Počas splácania je totiž možné realizovať aj mimoriadne splátky alebo celý úver splatiť vopred a jednorazovo, čím ušetríte na budúcich úrokoch.

Pôžička na auto

Poplatky a úroky: Konkurenčný boj zasiahol aj spotrebné úvery a to sa prejavuje aj pri tejto pôžičke od SLSP. Banka ponúka 100 % zľavu z poplatku za schválenie a vybavenie úveru, nič teda neplatíte. Počas celej doby splácania je jednotná úroková sadzba a to iba 5,9%. Navyše, predčasné splatenie alebo mimoriadne splátky sú bez poplatkov.

Možnosti použitia: Flexibilita a voľnosť sú v tomto prípade najsilnejšou stránkou úveru. Pôžičku je použiteľná na čokoľvek, či už ide o nákup auta, prefinancovanie rekonštrukcie bývania, zaplatenie dovolenky alebo zdravotného zákroku či vybavenie domácnosti. V prípade nákupu auta sa ponúka možnosť využiť aj službu overenia vozidla cez SLSP.

Pôžička pre vysokoškolákov

Pre študentov vysokých škôl má SLSP aj špeciálnu Pôžičku na čokoľvek. Ide o dostupný úver, ktorý konkuruje známej študentskej pôžičke, poskytuje ho však banka. Tomu zodpovedajú aj jeho niektoré parametre, najmä úroková sadzba.

Tá je vo výške 8,5 % a je rovnaká pre všetkých študentov. Na druhú stranu, úver získate bez akéhokoľvek poplatku na úvod a neplatíte ani poplatky za vedenie.

Požičať si môžete už od 1 000 €, horná hranica úverového limitu je 8 500 €. Splácanie je možné od 1 do 8 rokov, je to teda podobné, ako aj pri spomínanej Modernej pôžičke. Predčasné splatenie alebo mimoriadne splátky banka nijako nespoplatňuje. O úver môže požiadať každý študent denného štúdia vo veku od 18 až do 26 rokov.

Pôžička na refinancovanie

Poslednou pôžičkou, ktorú vám SLSP ponúka, je pôžička na refinancovanie. Môžete si ňou splatiť staré dlhy a úvery z iných bánk, nebankoviek, splátkových spoločností alebo leasingu. Namiesto viacerých pôžičiek tak budete splácať iba jeden jediný úver.

Tu sú najdôležitejšie vlastnosti, parametre a výhody pôžičky:

  • aj v tomto prípade je úverový limit podobný, ako na klasickom spotrebnom úvere, požičať si tak môžete minimálne 300 € a maximálne až 35 000 €
  • splácať môžete od 1 do 8 rokov, požičať si môžete aj nejaké finančné prostriedky navyše, pričom platí, že neplatíte poplatok za poskytnutie úveru
  • rovnako tak neplatíte poplatok za predčasné splatenie, naopak, banka vás za prenos pôžičky odmení, za každých 500 € získate od SLSP sumu 20 €
  • úroková sadzba sa pohybuje už od 4,9 %, maximálny úrok je 8,9 % ročne, závisí to od vašej bonity, výšky úveru aj niektorých individuálnych podmienok

Refinancovať však nie je možné revolvingové úvery, napríklad kontokorent a kreditnú kartu, iba úvery spotrebiteľského typu. Pôžičku získate aj bez ručiteľa, iného zabezpečenia či dokladovania príjmu, čo zrýchľuje a zjednodušuje jej celé vybavenie.

Všetky údaje o pôžičke SLSP ako napr. doba splatnosti, výška splátky, výška úroku, si je možné vypočítať prostredníctvom kalkulačky, ktorá môže mať takýto tvar: